Szczoteczki międzyzębowe to o wiele lepsze i bardziej praktyczne rozwiązanie do higieny jamy ustnej niż pasta do zębów lub płyn do płukania, których działanie trwa tylko do 30 minut. Jeśli zależy Ci na zdrowych zębach i dziąsłach bez zapaleń, lśniącym uśmiechu oraz świeżym oddechu to szczoteczki Curaprox oraz TePe są idealnym rozwiązaniem dostępnym na rynku. Idealnie sprawdzają się w czyszczeniu implantów czy aparatów ortodontycznych.

Tego typu szczoteczki bardzo dokładnie czyszczą przestrzenie między zębami, zapobiegają zaleganiu resztek pokarmu oraz płytki nazębnej w najbardziej niedostępnych miejscach jamy ustnej. Dzięki długiemu, sprężystemu włosiu nie mają sobie równych w łatwym i bezbolesnym czyszczeniu przestrzeni zębów. Manualne szczoteczki do zębów Curaprox nie mają standardowych nylonowych włókien, ale opatentowane włókna, które są niezwykle miękkie i delikatne. Dzięki delikatności włókien, ryzyko poranienia dziąseł jest minimalne, a gęstość włókien gwarantuje maksymalną skuteczność.

Mała, kompaktowa i lekko pochylona główka szczoteczki umożliwia łatwy dostęp do wszystkich miejsc, a ośmiokątna rączka zapewnia właściwy kąt trzymania szczoteczki podczas czyszczenia. Szczoteczki międzyzębowe występują w kilku rozmiarach, co sprawia, że każdy znajdzie odpowiednią wielkość, zarówno do małych jak i dużych przestrzeni międzyzębowych. Posiadają one wygodny uchwyt, a kodowanie kolorami pomaga zapamiętać swój rozmiar.

Szczególnie sprawdza się w rejonie zębów trzonowych, polecana jest także pacjentom ze stałymi uzupełnieniami protetycznymi oraz stałymi aparatami ortodontycznymi.

Szczotki międzyzębowe w Polsce są wciąż  nieznanym narzędziem higieny jamy ustnej, natomiast ich znaczenie jest wielkie. Zdaniem ekspertów są nawet ważniejsze niż tradycyjne szczoteczki do zębów, a dzięki różnym rozmiarom oraz doborowi włosia każdy może znaleźć idealnie spersonalizowaną opcję dla siebie.

Przykłady szczoteczek międzyzębowych dostępnych w drogeriach i aptekach: